ТОВ "Лазер Флекс" | Технологія пласкої точки Flat Top Dot
17414
page-template-default,page,page-id-17414,page-child,parent-pageid-17401,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Технологія пласкої точки Flat Top Dot

Під час класичного способу обробки цифрові пластини експонуються UV-A лампами в умовах звичайного середовища, а кисень є сповільнювачем полімерізації, що призводить до зменшення розмірів растрових точок порівняно з оригінал-макетом, а також накладає певні обмеження на мінімальні розміри відтворюваних друкарських елементів.

 

Технологія плоскої точки nyloflex NExT компанії Flint Group Flexographic Products базується на інноваційному способі експонування фотополімерних пластин у два етапи:

 

  1. Сканування поверхні фотополімерної пластини лінійкою УФ-світлодіодів інтенсивного випромінення, UV-A експонування. Це призводить до дуже швидкої полімерізації поверхового шару полімеру, яка за темпами випереджує дифузію молекулярного кисню в поверхню пластини. Отже, молекулярний кисень суттєво не впливає на формування друкарських елементів, верхів’я яких стають пласкими.
  2. Експонування UV-А лампами, формування стійкої основи друкарського елементу.

1. Попереднє експонування зворотного боку фотополімерної пластини.

Полімерізація фотополімерного шару зі зворотного боку, формування основи для друкарських елементів форми.

2. Запис зображення роздільної здатності 4000 ppi на чорний шар.

Запис зображення з роздільною здатністю 4000 ppi на масочний шар фотополімерною пластини.

3. Основне експонування.

Основне експонування робочої поверхні фотополімерної пластини за відсутності кисню. Здійснюється у два етапи: UV LED+UV-А=NExT Формування рельєфу.

4. Вимивання.

Видалення ділянок фотополімерної пластини, які не зазнали полімерізації.

5. Сушка.

Випаровування вимивного розчину з рельєфного шару, повернення товщини форми до початкового значення.

6. Постекспонування.

Остаточна полімерізація мономера та досягнення робочого рівня твердості друкарської форми.

7. Фінішінг.

Проводиться жорстким УФ-світлом діапазону С. Усувається липкість поверхні, друкарська форма набуває стійкості до розчинників друкарських фарб.

Наявність кисню під час стандартного експонування УФ-лампами призводить до зменшення розмірів друкарських елементів і висоти растрових точок, та утворенню «кулеподібної» точки із загостреним верхів’ям. Унаслідок цього формуються нестабільні друкарські елементи, що призводить до обривів тону в яскравих світлих відтінках.



Технологія плfскої точки NExT дає змогу поєднати основні переваги аналогової та цифрової технологій, а саме, отримати растрові елементи та плашку однакової висоти без використання фотоформ завдяки запису інформації лазером на чорній масці фотополімерної пластини. Друкарська форма, растрові точки якої мають пласкі верхів’я, мінімізує розтиск під час друку внаслідок однакової висоти всіх друкарських елементів. Також, завдяки більш «крутому» профілю растрових точок, збільшується стійкість форм.

Технологія пласкої точки NExT успішно поєднується з інтегрованим у виробничий процес модулем Pixel+ компанії Esko, що дає змогу:

  • значно збільшити насиченість плашок, покращити перенос фарби;
  • розширити градаційний діапазон: у середніх тонах і тінях — завдяки мікроструктурі, у світлих тонах та яскравих світлих відтінках — завдяки гібридній растерізації;
  • покращити відтворення дрібних текстів і тонких штрихових елементів;
  • використовувати більш високі лініатури без розеток і муару внаслідок більш високої роздільної здатності;
  • друкувати комбіноване зображення з одної друкарської форми;
  • мінімізувати розтискання;
  • збільшити зносостійкість друкарських форм завдяки зменшенню тиску під час друкуванні;
  • гарантувати стабільні й повторювані результати друку;
  • скоротити випадки появи нефарбованих ділянок унаслідок люфтів шестерень циліндрів.
Цікавлять друкарські форми, виготовлені за технологією пласкої точки Flat Top Dot?